Żywia

Znajomi

Asia M
Marta
Robert
Poleć w serwisach:

Lista aktywności

 • Żywia
  Żywia weźmie udział w wydarzeniu organizatora Łazik
  Spacerkiem do Leszna
  Spacerkiem do Leszna
  Zapraszamy na kolejny zimowy spacer, tym razem przejdziemy się po Puszczy Kampinoskiej. Udział w wycieczkach Sekcji Turystyki Pieszej Łazik działającej przy Towarzystwie Turystycznym X (TTX) jest c...
  Liczba uczestników: 8
  Żywia
  Robert
  marhup
  Andrzej O.
  Helena R.
  Łazik
  Luty 17 '18
  Nasza ekipa:
  Łazik
  Luty 17 '18
  Andrzej O.
  Luty 17 '18
  Dzięki za udany spacerek.
  Zdzisław
  Luty 17 '18
  Dziś zrezygnowaliśmy z seansu kinowego i odgłosów spożywanego popcornu, siorbania coli, chichotów, chrząkania, pociągania nosem (wszak grypa w natarciu) oraz chrapania itp.
  W „Światowym Dniu Kota” udaliśmy się na spacer z Towarzystwem Turystycznym X.
  Na ile znam wyprawy z TTX to ostatnią rzeczą która się nie zmienia, to nazwa tej grupy. Zmieniają się natomiast - po części - jej uczestnicy.
  Z Truskawia - najstarszej wsi gminy i Puszczy Kampinoskiej - ruszyliśmy za Robertem z zamiarem pójść tak daleko jak nas tylko nogi poniosą.
  Dzisiejsza wędrówka była dostosowana do oczekiwań przybyłych na tenże spacer. Na trójkolorowej trasie wycieczki, niektórzy poszukiwali zarzewia wiosny. Jak ktoś dobrze przypatrywał się, to mógł znaleźć jej symptomy lub jedynie sympatyczną osobę z naszej trupy. Pogoda na zewnątrz utrzymywała się buro-szara, ponieważ zima walczy z wiosną, ale w duszach uczestników było pogodnie.
  O 14.32 dotarliśmy do przystanku autobusowego w Lesznie. W tej miejscowości mieszkał i chodził do szkoły podstawowej Robert Lewandowski. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w lokalnym klubie „Partyzant”. Nie był jednak zawodnikiem tego klubu, a tylko uczestniczył w treningach.
  O godzinie 14.39 wyruszyliśmy do Warszawy. Powracając warszawskim transportem publicznym, do miejsc zamieszkania, rozpamiętywaliśmy wspaniałe bramki strzelane przez tego napastnika.
  To był następny udany spacer zorganizowany przez TTX. Na następną wyprawę - ja tylko szary człowiek, biorący udział w tym spacerze - zapraszam niezdecydowanych, którzy czytają niniejszy tekst.
  Jeszcze poinformuję o tempie marszu - było śpiesznie - 5,23 km/h.
  Dziś zrezygnowaliśmy z seansu kinowego i odgłosów spożywanego popcornu, siorbania coli, chichotów, chrząkania, pociągania nosem (wszak grypa w natarciu) oraz chrapania itp.
  W „Światowym Dniu Ko...Zobacz więcej
  Magda
  Luty 18 '18
  piękny komentarz Zdzisławie, chyba jednak masz ten talent literacki :)
  Musisz się zalogować aby dodać komentarz
 • Żywia
  Żywia weźmie udział w wydarzeniu organizatora Towarzystwo Turystyczne X
  Nadwiślańskie Klimaty II - spacer nad Wisłą
  Nadwiślańskie Klimaty II - spacer nad Wisłą
  Zapraszamy na sobotni spacer nad Wisłą. Udział w wycieczkach Łazika/TTX jest całkowicie bezpłatny, jedyny koszt to dojazd na miejsce zbiórki i powrót po zakończeniu wyprawy.  SPACER BE...
  Liczba uczestników: 13
  Żywia
  Towarzystwo Turystyczne X
  Robert
  Milena W.
  Emilia
  Lipiec 25 '17
  14 1
  Anka lubi to!
  agulek
  Lipiec 29 '17
  Takie widoki były ???? dzięki za miłe towarzystwo!
  Robert
  Lipiec 29 '17
  Dziękuję wszystkim za udział, mam nadzieję, że podobało się :) Nasza ekipa:
  Emilia
  Lipiec 29 '17
  Było super! Czekam na następną wycieczkę :) Zarażacie pasją! ;)
  Hela
  Lipiec 30 '17
  Piękne widoki, super towarzystwo, idealna pogoda. Dziękuję!
  Musisz się zalogować aby dodać komentarz
 • Żywia
  Żywia weźmie udział w wydarzeniu organizatora Towarzystwo Turystyczne X
  Nadwiślańskie Klimaty - Spacer nad Wisłą i Świdrem
  Nadwiślańskie Klimaty - Spacer nad Wisłą i Świdrem
  Zapraszamy na spacer nad dwiema rzekami, przejdziemy się nad Wisłą i Świdrem. Udział w wycieczkach Łazika/TTX jest całkowicie bezpłatny, jedyny koszt to dojazd na miejsce zbiórki i powrót po zakończe...
  Liczba uczestników: 14
  Żywia
  Towarzystwo Turystyczne X
  Robert
  Marta
  Jola
  Czerwiec 1 '17
  11 1
  Anka lubi to!
  Zdzisław
  Czerwiec 5 '17
  „Turystyka jest męcząca więc należy jej unikać”. Ci którzy tego powiedzenia nie znali stawili się na kolejną wyprawę z TTX. A tych „porąbanych” przybyło aż 14 osób. Dodatkowo w tym dniu od godz. 11.00 - zgodnie z informacjami pogodowymi wszystkich polskich prawdomównych mediów - miała przejść burza z opadami deszczu. Nic jednak takiego nie było. "Medialne kłamstwo". To oszustwo jednak dziś było dla nas wspaniałym sprzymierzeńcem. W czasie naszego spaceru towarzyszyła nam piękna słoneczna aura z temperaturą powietrza ponad 26 st. C.
  Na wycieczkę - po raz pierwszy - z TTX przyszła Renia. Uznanie za trafną decyzję.
  Cel naszej wyprawy wyznaczyły dwie rzeki: Wisła i Świder. Spacerując wzdłuż prawego brzegu Wisły - na wysokości Rezerwatu „Wyspy Zawadowskie” - w pewnym momencie wszyscy znaleźli się w nadwiślańskim amoku i zapragnęli wykąpać się w królowej rzek - Wiśle. Skarpa była jednak za wysoka i dostęp do wody był utrudniony. Najbardziej kąpieli pragnęła Łucja, najmłodsza uczestniczka wyprawy. Jednakże starsi wiekiem pamiętali przysłowie, jakie powtarzały im ciągle babcie i mamy „Święty Jan ochrzcił wodę, już się kąpać mogę”. A dziś dopiero 4 czerwca. Na ogół od św. Jana Chrzciciela (Noc Kupały 23/24 czerwca), zaczynało się kąpać w rzekach i jeziorach. By powstrzymać ochotę wcześniejszej kąpieli, a tym samym ochronić się od chorób, przestrzegano tej zasady. Do dziś, wiele osób tego przesądu jak najbardziej respektuje. W każdym razie, nasza grupa w przestrzeganiu powyżej cytowanego przysłowia była jednomyślna. Ta pozornie bezsensowna myśl ma jednak głębszy sens. Chodzi w nim o uchronienie głównie młodych, lekkomyślnych osób przed utopieniem. Woda w akwenach nagrzewa się dość długo, jednak gdy przychodzą upalne dni, młódź w niej szuka orzeźwienia. Duża różnica temperatur między wodą a powietrzem może spowodować szok termiczny, który o ile zostaniemy w wodzie, może zakończyć się utopieniem. Toteż z pozoru niezbyt rozumny przesąd chronił ludzi przed brakiem wyobraźni. Pod koniec czerwca woda zazwyczaj jest już na tyle nagrzana, że ryzyko szoku termicznego zmniejsza się. Ciekaw jestem, co na temat powyższej argumentacji mają do powiedzenia „morsinki i morsowie” z TTX?
  Anetka, na tej naszej wyprawie, przygotowywała się już do Nocy Świętojańskiej i wiła wianki z nadwiślańskich kwiatów. Łucja i jej mama Danusia były tymi wiankami niezwykle zachwycone. Akcentowali to noszeniem uplecionych wianków na głowie.
  Na wyprawie też były proste zagadki matematyczne oraz poezja. Jedna z uczestniczek, będąc w upojeniu wiślanym, cichuteńko zarecytowała:
  "Wisło moja, Wisło stara, co tak smutno płyniesz?
  Skąd tej wody nazbierałaś, mów, nim w morzu zginiesz".
  Czy nie jest celny ten przytoczony cytat?
  Ponadto, były też wspomnienia Roberta o świętokrzyskiej czarownicy spotykanej w czasie maratonu „50-tka Świętokrzyska”. Myślę, że ta czarownica, to fatamorgana, tj. zjawisko optyczne powstałe na trasie, w wyniku wysiłku włożonego w czasie tego marszu przez naszą znamienitą czwórkę z TTX: Agnieszkę, Danusię, Roberta i Szymona.
  Dziś na tej wyprawie zabrakło mi tylko dopełniających opowieści Szymona na temat tego przebytego maratonu.
  Wyprawę zakończył Robert doprowadzając nas do pociągu w m. Świder.
  Trasa wycieczki ponad 18 km. Tempo marszu 5,12 km/h.
  „Turystyka jest męcząca więc należy jej unikać”. Ci którzy tego powiedzenia nie znali stawili się na kolejną wyprawę z TTX. A tych „porąbanych” przybyło aż 14 osób. Dodatkowo w tym dniu od godz. 11.00...Zobacz więcej
  promyczek
  Czerwiec 5 '17
  Bardzo dziękujemy za kolejną wspólną wędrówkę. Piękna trasa i wspaniała atmosfera! Wycieczki z TTX doskonale ukazują, że "turystyka łączy pokolenia". Zarówno dzieci jak i seniorzy znajdują wspólny język i radość ze wspólnego uprawiania turystyki.Bardzo dziękujemy za kolejną wspólną wędrówkę. Piękna trasa i wspaniała atmosfera! Wycieczki z TTX doskonale ukazują, że "turystyka łączy pokolenia". Zarówno dzieci jak i seniorzy znajdują w...Zobacz więcej
  Kózka
  Czerwiec 8 '17
  Prawie rodzinie było, cudownie spędzony czas! Piękna trasa, pogoda i towarzystwo. Pozdrawiam wszystkich. Dziękuję Robertowi i wszystkim za towarzystwo:)
  agulek
  Czerwiec 10 '17
  Dziękujemy za świetną atmosferę! Czuliśmy się z Wami u siebie. Pozdrawiamy Łucję???? A&A
  agulek
  Czerwiec 10 '17
  ?? To niechcący się wstawiło . Miało być!!!
  Musisz się zalogować aby dodać komentarz
 • Żywia
  Żywia weźmie udział w wydarzeniu organizatora Towarzystwo Turystyczne X
  Z Truskawia do Truskawia - spacer po Puszczy Kampinoskiej
  Z Truskawia do Truskawia - spacer po Puszczy Kampinoskiej
  Zapraszamy na kolejny spacer, tym razem pochodzimy po Puszczy Kampinoskiej. Wycieczkę poprowadzi założyciel grupy  Rob Robert. Udział w wycieczkach Łazika/TTX jest całkowicie bezpłatny,...
  Liczba uczestników: 8
  Żywia
  Towarzystwo Turystyczne X
  Robert
  Kinga
  grazka
  Robert
  Marzec 4 '17
  pelnamoc
  Marzec 4 '17
  Zdzisław
  Marzec 5 '17
  To był najcieplejszy dzień w tym roku. Wiosnę czuło się wszędzie. Zresztą skład osobowy naszej wyprawy był też „wiosenny” tzn. młodzieńczy. Leśna trasa była oświetlana promieniami słonecznymi. Od tych promieni nawet kolory szlaków - kolejno: czarny, czerwony, zielony i żółty - były doskonale widoczne. Humory wyśmienite. Nikt nie odstawał od grupy mimo, że w grupie były trzy osoby - „nowicjusze” (pierwszy raz na tak długiej trasie). W naszej wyprawie uczestniczył tez znany przewodnik PTTK Julian Osowski, który w miejscu upamiętniającym powstanie styczniowe, przypomniał wydarzenia sprzed 150 lat. Za tę informację grupa podziękowała mu gromkimi oklaskami. Jeszcze raz dziękuję Robetrowi za zorganizowanie tej wycieczki oraz uczestnikom za udział w tym dzisiejszym spacerze w poszukiwaniu nie tylko wiosny.To był najcieplejszy dzień w tym roku. Wiosnę czuło się wszędzie. Zresztą skład osobowy naszej wyprawy był też „wiosenny” tzn. młodzieńczy. Leśna trasa była oświetlana promieniami słonecznymi. Od tych...Zobacz więcej
  Hela
  Marzec 5 '17
  Przeżyłam! :D Dziękuję za miłe towarzystwo, do zobaczenia.
  Musisz się zalogować aby dodać komentarz
 • Żywia
  Żywia weźmie udział w wydarzeniu organizatora Łazik - wycieczki dla wszystkich
  Z Truskawia do Leszna - wycieczka piesza dla wszystkich
  Z Truskawia do Leszna - wycieczka piesza dla wszystkich
  Zapraszamynakolejny zimowy spacer, tym razem przejdziemy przez Puszczę Kampinoską. Wycieczkę poprowadzi założyciel grupy  Rob Robert. Udział w wycieczkach Łazika jest całkowicie bezpłatny, ...
  Liczba uczestników: 6
  Żywia
  Robert
  Kinga
  Natalia
  Łazik
  Kinga
  Luty 22 '17
  a nie wybieracie się potem na jakieś tańce ostatkowe?
  Robert
  Luty 22 '17
  Marek organizuje wspólną imprezę: http://aktywni.warszawa.strefawydarzen.pl/event/206
  Robert
  Luty 24 '17
  Kinga
  Luty 24 '17
  dzięki, ale jakoś akcent disco polo za bardzo mnie nie zachęcił :)
  Musisz się zalogować aby dodać komentarz