ODWOŁANE - Radziejowice i Petrykozy rowerem

Szczegóły

Data i godzina Październik 24, 10:30
Miejsce zbiórki
PKP Żyrardów
Organizator Mariusz

Uczestnicy:

Brak użytkowników

Opis

ODWOŁANE - Radziejowice i Petrykozy roweremZapraszam na wspólną wycieczkę rowerową w sobotę 24 października do Radziejowic, Petrykoz oraz Kuklówki. Dystans 50 km, wolne tempo (15-18 km/h), sporo odpoczynków i postojów, trochę zwiedzania i przyroda.

Start o godz. 10:21 z PKP Żyrardów zaraz po przyjeździe pociągu KM relacji Wawa Wschodnia - Skierniewice (Wschodnia 9:23 - VI/20, Stadion 9:26 - ja stąd jadę, Powiśle 9:28, Śródmieście 9:32, Ochota 9:35, Zachodnia 9:39). Powrót z Jaktorowa pociągiem ok. 18:00 (16:49, 17:48, 18:00, 18:43, 19:15). Z Kartą Warszawiaka bilet tam (z Pruszkowa o 9:56 do Żyrardowa) kosztuje 9,20 zł, natomiast powrotny z Jaktorowa do Pruszkowa 7,10 zł.

Wycieczka jest dla zdyscyplinowanych i samodzielnych cyklistów. Musisz pilnować się grupy, a gdy się zgubisz to z pomocą mapki z trasą sam musisz odnaleźć drogę. Nikt nie będzie na ciebie czekał ani ciebie szukał. Wyjątkiem są kontuzje i awarie techniczne - dzwoń na 783-39-05-39.

Miejcie też proszę trochę więcej serca dla prowadzącego. Kiedyś było nas mało i było fajnie, bo jeździliśmy jedną zwartą grupą. Teraz gdy jest nas coraz więcej to tworzy się długi peleton - ja na początku, a za mną kilka grupek. Słyszę jak rozmawiacie ze sobą, śmiejecie się i ogólnie doskonale się bawicie. Tylko ja jadę samotnie na przedzie i jest mi bardzo smutno!

Planowana trasa: https://en.mapy.cz/s/kacejezojo

Trasa i atrakcje po drodze:
=====================
- Start z PKP Żyrardów o 10:21
- Zalew Żyrardowski
- Ruiny młyna wodnego w Korytowie
- Pałac i park w Radziejowicach
- Park dworski w Ciemno-Gnojnej
- Stawy Św. Anny
- Dworek i skansen Siemiona w Petrykozach
- Drewniany kościółek w Skułach (polichromie)
- Neorenesansowy pałac w Grzmiącej z poł. XIX wieku
- Dworek Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej
- Muzeum Lwowa i Kresów w w Kuklówce Radziejowickiej
- Pomnik Ostatniego Tura w Jaktorowie (padła w 1627 r.)
- Dwór i park w Jaktorowie (opcjonalnie)
- Powrót z PKP Jaktorów o 17:48

!!! Wycieczka ma charakter socjalny. Obowiązkiem uczestników jest pielęgnowanie przyjaznej atmosfery i więzi pomiędzy członkami grupy. Wszelkie egoistyczne i aspołeczne zachowania będą piętnowane. Niedozwolone jest zatem zbytnie wyprzedzanie grupy, nieuzasadnione zostawanie w tyle, samowolne postoje, nieuzgodnione oddalanie się na postojach. Największą atrakcją wycieczki są sami jej uczestnicy, a wszystko inne - wykręcone kilometry czy atrakcje turystyczne - to tylko miły dodatek.

Potwierdzenie wycieczki znajdzie się tu w piątek wieczór: ODWOŁANE
Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu lub po prostu masz ochotę coś zorganizować, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:
Aktywni Warszawa | Strefa Wydarzeń


Wycieczki rowerowe | Strefa Wydarzeń


Wydarzenia Warszawa | Strefa Wydarzeń (NOWA STRONA, POLECAMY)


Strefa WydarzeńTablica

Mariusz
Październik 16
W Radziejowicach ma cały dzień padać, więc przekładamy wycieczkę z 17-go na 24-go października. Miejmy nadzieję, że będzie ładniej, bo z powodu krótkiego dnia następna okazja będzie dopiero na wiosnę.
Mariusz
Październik 17
Gdyby w sobotę 24-go października była ładna pogoda, to pojedziemy w okolice Kołbieli. Do Radziejowic zaś pojedziemy na wiosnę przyszłego roku, gdy będą dłuższe dni.
Musisz się zalogować aby dodać komentarz