TU JESTEŚMY: IMPREZY DLA SINGLIRowerowy przegląd plaż nad Zalewem

Szczegóły

Data i godzina Sierpień 9 '20, 12:30
Miejsce zbiórki
PKP Radzymin
Organizator Mariusz

Uczestnicy:

Mariusz

Opis

Rowerowy przegląd plaż nad Zalewem

Zapraszam na wspólną wycieczkę rowerową w niedzielę 9 sierpnia wokół Zalewu Zegrzyńskiego. W programie plaże w Kuligowie (lub Arciechowie), Serocku i Nieporęcie oraz przeprawa katamaranem Albatros na drugą stronę Zalewu Zegrzyńskiego. Dystans podstawowy 32-37 km z możliwością samodzielnego przedłużenia o dodatkowe 16 km. Wolne tempo, dużo odpoczynków i postojów, plaża, kąpiele i integracja.


Spotykamy się o 12:24 na stacji PKP Radzymin zaraz po przyjeździe SKM z Lotniska Chopina (Zachodnia p.8 11:22, Gdańska 11:34, ZOO 11:36, Toruńska 11:42). Powrót SKM-ką z PKP Nieporęt o 17:24 (także 15:38 i 19:38). Podróż tam i z powrotem z Kartą Warszawiaka jest za darmo. Niedokręceni mogą wrócić jeszcze sami rowerami wzdłuż Kanału (+16 km).


Trasa ma dwa warianty w zależności od tego, czy armator zdąży do dnia wycieczki zreperować prom Albatros 2 - http://jeziorozegrzynskie.info


1) Jeśli tak - z Radzymina jedziemy do Kuligowa (12 km), gdzie obejrzymy z zewnątrz skansen (na zwiedzanie nie ma czasu) i zrobimy zakupy. O 14:00 przeprawimy się promem do Popowa (5 zł), skąd pojedziemy do Serocka, następnie na plażę do Nieporętu i finalnie do stacji PKP Nieporęt (25 km). 


Trasa: https://en.mapy.cz/s/rekebemeda i https://en.mapy.cz/s/podocopube


2) Jeśli nie - z Radzymina jedziemy do Arciechowa (14 km), gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów oraz kąpieli na miejscowych plażach. O 14:30 przeprawimy się promem do Serocka (5 zł), skąd udamy się na plażę do Nieporętu i finalnie do stacji PKP Nieporęt (18 km). 


Trasa: https://en.mapy.cz/s/bumufuponu i https://en.mapy.cz/s/bepusokugu


UWAGA WAŻNE ! - Chciałbym aby wycieczka miała charakter socjalny i obowiązkiem uczestników jest pielęgnowanie więzi pomiędzy członkami grupy. Wszelkie egoistyczne i aspołeczne zachowania będą piętnowane. Niedozwolone jest zatem zbytnie wyprzedzanie grupy, nieuzasadnione zostawanie w tyle, samowolne postoje, nieuzgodnione oddalanie się na postojach. Proponować można wszystko, jednak niedopuszczalne jest wymuszanie na grupie jakichkolwiek zachowań (tempo, trasa, postoje, sklepy, gastronomia, lody itp.)


Potwierdzenie wycieczki znajdzie się tu w sobotę wieczór: JEDZIEMY

Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu lub po prostu masz ochotę coś zorganizować, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:


Tablica

Mariusz
Lipiec 28 '20
Śpieszę wyjaśnić, czemu wycieczka rozpoczyna się dopiero o 12:30. Otóż tego dnia będzie o 11:00 w Radzyminie tzw. Śniadanie Mistrzów - comiesięczne spotkanie mieszkańców powiatu wołomińskiego, którzy integrują się przy domowych wiktuałach i zazwyczaj w coraz to innych okolicznościach przyrody. Jeżeli ktoś chciałby wstąpić ze mną na godzinę na taką imprezę to gorąco zapraszam! Wyruszamy rowerami o 10:12 z PKP Kobyłka (pociąg z PKP Wileńska o 9:55 - z Kartą Warszawiaka za darmo). Dystans 11 km, boczne i leśne drogi (trochę piachu), wolne tempo.Śpieszę wyjaśnić, czemu wycieczka rozpoczyna się dopiero o 12:30. Otóż tego dnia będzie o 11:00 w Radzyminie tzw. Śniadanie Mistrzów - comiesięczne spotkanie mieszkańców powiatu wołomińskiego, którzy ...Zobacz więcej
Wojtek (Wawer)
Sierpień 9 '20
Witam. Mariusz, czy start z Kobyłki o 10,12, czy z Radzymina o 12,24? I jeszcze mam pytanie, ilu jest chętnych na tę chwilę? Pozdrawiam
Mariusz
Sierpień 9 '20
Obydwie te opcje są aktualne - jak chcesz. Zadeklarowały się 3 osoby, ale ilu przyjdzie to już inna sprawa.
Micrus
Sierpień 9 '20
No i ile przyszlo? I skad?
Mariusz
Sierpień 10 '20
W sumie było nas 7 osób, ale nawet nie pytałem skąd. Atmosfera była fantastyczna - pokręciliśmy, poplażowaliśmy, przepłynęliśmy się promem. Jak uruchomią prom Kuligów-Popowo to będzie powtórka.
Musisz się zalogować aby dodać komentarz
Randki Amorki