Kuba na rowerze! Pij rum, tańcz salsę i zjedz Kubę! Viva la Cuba!

Szczegóły

Data i godzina Grudzień 2 '19
Czas zakończenia wydarzenia Grudzień 23 '19
Miejsce zbiórki
Warszawa
Organizator superfemkaprojekt

Uczestnicy:

superfemkaprojekt

Opis

Kuba na rowerze! Pij rum, tańcz salsę i zjedz Kubę! Viva la Cuba!

SUPERFEMKA TO WYPRAWY ROWEROWE, WYJAZDY I WARSZTATY DLA KOBIET, ZAPRASZAMY:


Kuba na rowerze! Przed nami kolejna, kapitalna wyprawa rowerowa! Zaskakująca, spontaniczna, z dreszczem emocji i pulsującym hormonem szczęścia! Autentyczna strona KUBY! Rowerem przez kraj kontrastów, uśmiechniętych ludzi, rumu i słońca! Wyprawa ma charakter typowo backpackerski z elementami pierwiastka komfortu, jak przystało na damy w podróży ????


Wyspa tworzy niepowtarzalny klimat, niespotykany nigdzie indziej na świecie, ale to ludzie spotykani po drodze, są koniecznym dopełnieniem, tej jakże innej czasoprzestrzeni, którą tworzą. Dla nas, pokolenia pamiętającego schyłek komuny to będzie podróż w czasie .Wszechobecna ruina i bieda oraz umiejętność funkcjonowania w tej przestrzeni budził nasz podziw dla Kubańczyków i zarazem współczucie. W kraju, gdzie wszystkiego brakuje da się zauważyć, tak obce nam wartości jak szacunek do stanu posiadania, oszczędność, skromność. Było dla nas zdumiewające, gdy będąc w potrzebie zdobycia przegotowanej, gorącej wody zaproszono mnie do domu starszej Pani, która odlewając mi z czajnika wrzątek do bidonu wlała mi jej za dużo i chcąc wylać część do zlewu żywotnie kazała mi wlać z powrotem do czajnika.

Historycznie i do dzisiaj kraj rewolucji, ludzi stłamszonych i zapuszczonych intelektualnie w globalnej rzeczywistości przez reżim, ludzi izolowanych przez lata od świata zewnętrznego, żyjących w hermetycznej przestrzeni, jedynej i słusznej zgodnie z przesłaniem dyktatury, która tyranię nazwała rządami ludu, niewolę – wolnością, nędze – dobrobytem, strach – świadomością rewolucyjną, ruinę – budowlą, a kłamstwo – prawdą.

Kubańczycy są przy tym bardzo pogodnym narodem, roztańczonym i uśmiechniętym, lubującym się w ulicznych grach w domino. Może to przez położenie geograficzne komunizm na wyspie i sami jego mieszkańcy zdają się być inną wersją naszego socjalizmu. Koloryt ludzi jest uderzający i tak jak wszechobecne kolorowe Old Mobile są antytezą smutnych dziesięcioleci kraju. Barwnie ubrani i pogodni Kubańczycy są przeciwwagą koszmarnej historii. Mimo deficytu w sklepach, domach i na ulicach ludzie chętnie się dzielą tym co mają. I nie zawsze, nie wszędzie za wszystko trzeba płacić, choć nie wahamy się wesprzeć rodziny kubańskiej w ich domu, czy gospodarstwie na wsi. Niejednokrotnie odmawiano nam przyjęcia banknotu za pomoc w znalezieniu casy, czy udostępnienia wzięcia prysznica….

Motto tej wyprawy : Spodziewaj się niespodziewanego! Gotowa na zakazany owoc?

Wyjątkowa, kreatywna karaibska wyspa, która pomimo trudności dnia powszedniego jest optymistyczna, wielowarstwowa, ale przede wszystkim uśmiechnięta i zaraża tym stanem każdego. Podróż do tego kraju będzie fascynującym i emocjonalnym odkryciem. Kuba jest krajem nieuchwytnej magii.

Trasa podzielona jest na dziennie odcinki 35- 50 km, choć raz będziemy musiały przejechać 80km! (po płaskim) W sumie pokonamy ok. 550 km na rowerach. Szerokim łukiem omijamy turystyczne północne wybrzeże. Orbitujemy wokół klimatycznych miast, osad oraz wiosek, choć ikon nie zabraknie. Styl wyprawy typowo odkrywczy i backpackerski.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Przylatujemy do Hawany i zostajemy tu dwa dni. Następnie zmierzamy w głąb wyspy. Całą trasę pokonujemy na rowerach z wyjątkiem powrotu do Hawany.

Szczegóły trasy day by day będą przekazane uczestniczkom przed wyprawą. Podczas naszej kubańskiej robinsonady będzie czas na plażowanie, oraz błogie lenistwo (days off) 

Założeniem naszej rowerowej wyprawy jest konsumowanie prawdziwej Kuby, bycie blisko ludzi i ich codzienności. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie toczy się uliczne życie. Tańczymy, jemy, pijemy rum i bawimy się z lokalsami.

Odwiedzamy m.in. Matanzas, Playa Jibacoa, Estes, Larga, Giron, Cienfuegos, Arboleda, Jaguey Grande, Rancho Luna i damy głębokiego nura w kubańską manianę. Do Trynidadu ruszymy OLD AMERICAN CAR, by choć na chwilę poczuć smak motoryzacyjnego skansenu.

Śpimy w domach Kubańczyków, czyli casa particulares oraz pod namiotami. W planach oczywiście ryba z grilla na plaży, błogie lenistwo i słoneczne kąpiele. Na miejscu żyjemy jak lokalsi, konsumujemy w lokalnych barach, lub prywatnych domach Kubańczyków. Żyjemy a Cubano.

Dla kogo ta wyprawa?

Konwencja wyjazdu to przede wszystkim spotkania z ludźmi, przebywanie w wioskach, miasteczkach, na plażach – bliskość z naturą i kubańskim otoczeniem. Nasz cel  to smakowanie prawdziwej Kuby. Przebywanie z lokalsami, w ich domach, na podwórkach, na ulicy. Wspólne posiłki, wspólne zdjęcia, kręcenie biodrem w kubańskich spelunach i domach tańca (casa de musica) oraz delektowanie się otoczeniem. Nie gonimy, nie spieszymy. To nie będzie przejazd przez kraj, tylko bycie w nim.  Koniecznie zajrzyj do credo SF i stylu podróżowania rowerem.

To podróż dla wszystkich kobiecych, elastycznych i otwartych umysłów, głodnych przygody i zaskakujących sytuacji. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć…ta podroż to istna karuzela zdarzeń i sytuacji. Jeśli to czujesz – zapraszam ???? Celowo zmniejszam dystanse, by mieć więcej czasu na przyjaźń z wyspą. Wyjazd jest dla wszystkich kobiet, z podstawową kondycją fizyczną i sprawnym technicznie rowerem. Będzie kilka przewyższeń, jednak Kuba generalnie jest płaska. Ważna jest twoja tolerancja na ewentualnie wyższe temperatury, choć grudzień należy do przyjemnych miesięcy z temperaturą w dzień od 25-30 stopni ze słońcem za chmurami.


Termin  2 - 23 grudzień 2020


Koszt wyprawy 5230 zł + bilet lotniczyIlość uczestniczek 7Cena zawiera
 • Pomoc w zakupie biletów dla uczestników i rezerwację rowerów na trasie Warszawa > Hawana
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy w zakresie niezbędnego spakowania roweru oraz ekwipunku. Pełne wsparcie (również techniczne)
 • Kartę turysty (wiza)
 • Opracowanie trasy, przewodnictwo oraz wsparcie podczas podróży przez prowadzącą Ilonę
 • 12-13 noclegów ze śniadaniami w casa particulares (domy kubańczyków)
 • dodatkowy bagaż na namioty w obie strony
 • wyposażenie biwakowe (namioty 2-osobowe, chcesz zabrać swój? daj znać)
 • Grill warzywno – rybny na dwóch plażach
 • 5 litrów rumu + dodatki (owoce, avocado, soki, kokosy, inne rarytasy) na ten wspólny cel Superfemka przeznacza budżet w kwocie 70 euro.
 • Napiwki dla miejscowych
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny
 • niespodzianki i atrakcje 


Cena nie zawiera
 • Kosztów biletów lotniczych (cena biletów wahają się od 2800 zł do 3200 zł – im wcześniej tym taniej)
 • Pozostałego wyżywienia (trzeba założyć dziennie ok. 10 euro na jedzenie, napoje)
 • Wycieczkę old american cars do Trynidad – Cienfuegos wraz z noclegiem z noclegiem oraz śniadaniem (40 euro)
 • rejsu łódkami po rzece ( ok.7 euro)
 • rundki katamaranem wraz z snurkowaniem (ok. 10 euro)
 • snurkowanie wraz z wypożyczeniem maski i rurki  (5 euro)
 • wejść do historycznych obiektów/atrakcji/ galerii/ casa de musica (ok. 25 euro)
 • godzinną rundkę cadilacami po Havanie (10 euro)


Masz ochotę dołączyć?

Kliknij udział i zadzwoń 603 11 90 50


Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu lub po prostu masz ochotę coś zorganizować, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:
Aktywni Warszawa | Strefa Wydarzeń


Wycieczki rowerowe | Strefa Wydarzeń


Wydarzenia Warszawa | Strefa Wydarzeń (NOWA STRONA, POLECAMY)


Strefa WydarzeńTablica

Brak komentarzy
Musisz się zalogować aby dodać komentarz