Norway Young Team. Rowerowa wyprawa pośród Fiordów

Szczegóły

Data i godzina Lipiec 20
Czas zakończenia wydarzenia Sierpień 2
Miejsce zbiórki
Warszawa
Organizator superfemkaprojekt

Uczestnicy:

superfemkaprojekt

Opis

Norway Young Team. Rowerowa wyprawa pośród Fiordów

SUPERFEMKA TO WYPRAWY ROWEROWE, WYJAZDY I WARSZTATY DLA KOBIET, ZAPRASZAMY:

BAJECZNA Norwegia na rowerze! Zabieram Was, podróżniczki do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, miasteczka, wioski. Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach, które Was zachwycą! A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca w głąb morza. Ta wyprawa to istny reset od prozy życia, obcowanie z naturą i przyrodą tego cudnego kraju. Wyprawę poprowadzi moja córka Julka, młodsza część zespołu Superfemki.

Wstaniesz rano, ale nie o świcie, bo każdy lubi pospać, a przecież są wakacje! Wyjdziesz z namiotu, poczujesz zapach kawy i bez pośpiechu wypijesz ją w otoczeniu magicznych Fiordów, których widok będzie Cię upajał na okrągło ???? nawet w nocy, gdy wyślizgniesz się z namiotu, by zrobić sobie krótki spacer zobaczysz, że słońce będzie schowane tylko trochę za linią horyzontu, by za 2-3 godziny znowu rozświetlić góry i doliny.

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli, Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 480 km spokojnym tempem (ok. 17/20/h) dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek. Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy. Będziemy delektować się widokami, scenerią, rozkoszować dzikością i wolnością.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, w otoczeniu różnorodnego krajobrazu. Noce spędzamy w namiotach rozbitych na dziko, za pan brat z przyrodą na plażach, pośród fiordów, na plażach.  Będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju. Zobaczycie też, jak szukać najlepszych miejscówek na sen, aby rano obudził nas widok z marzeń, zapierający dech. Ten wyjazd to istna robinsonada, spontaniczna i zaskakująca. Będziemy rozpalać ogniska i upajać pięknymi widokami! Będziemy wpadać raz na jakiś czas na kemping gdzie skorzystamy z prysznica, tak więc brudne jeździć nie będziemy ????  Jednak trzeba się przygotować na braki luksusów i wygody – jednym słowem poza strefą komfortu, ale o to nam przecież chodzi! To ucieczka z wszelkich miejskich dobrodziejstw i wygód, to obcowanie z przyrodą i bycie w drodze. Jeśli pogoda nam dopisze w dzień przylotu i będzie przestrzeń czasowa, to wypłyniemy na ryby ???? Mamy zaprzyjaźnioną rodzinę poznaną w tym roku, która taką atrakcję może nam sprawić, a jest to zdecydowanie niezapomniana przygoda!

Na ten wyjazd zapraszam młode dziewczyny, studentki, (prowadząca ma 25 lat ???? osoby niezachowacze, a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Dziewczyny które lubią naturę i kochają swój rower! Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże…… które z rowerowego siodełka będziecie konsumować. Koniecznie przeczytaj o stylu podróży i zastanów się czy to wyprawa dla Ciebie. 


Termin  20 lipiec - 2 sierpień 2020


Koszt wyprawy 1750 zł + bilet lotniczy


Ilość uczestniczek 5


Organizacyjnie i logistycznie

Miastem wylotowym oraz przylotowy jest Gdańsk i to jest miejsce zbiórki. Spotykamy się na lotnisku. Bilety kupujecie samodzielnie, mogę pomóc jeśli będzie potrzeba. Jest to bardzo prosta operacja.

Cena zawiera
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy, pełne wsparcie podczas podróży
 • Wiedzę i doświadczenie prowadzącej Julki
 • Wyposażenie wyprawowe, super namioty FJORD NANSEN Sierra, 2 jetboile do dyspozycji, gaz do kuchenek
 • Kawę, herbatę podczas całej wyprawy
 • 2 x Grill na plaży z łososiem i warzywami
 • 4-5  noclegów na kempingach
 • Niespodzianki i atrakcje 
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera
 • Dojazdu do Gdańska (istnieje bardzo wygodne dotarcie pociągiem, pod samo lotnisko)
 • Biletów lotniczych (ok. 650 – 800 zł)
 • Kilku przepraw promowych, przejazdu autobusami, z których będziemy korzystać podczas wyprawy, w tym autobusu powrotnego (suma ok. 1100 NOK) – ok.500 zł
 • Wyżywienia obiadowego zakupionego w PL (ok. 200 zł) Polecamy smaczne dania LYO (Superfemka ma tutaj zniżkę 25%) + owsianki śniadaniowe, kabanosy, pasztety, sałatki rybne, chleb pumpernikiel (ok. 70 zł) Pełna lista rekomendacji zostanie przesłana uczestniczkom.
 • Wyżywienia na miejscu (zwykle dokupujemy ryby w puszkach, chleb, warzywa, owoc, jogurty, sery itp..) na te zakupy trzeba przeznaczyć ok. 500 NOK (220 zł)
 • Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu w razie załamania pogody i chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) – przez ostatnie dwa lata nie zdarzyła się taka sytuacja (lampa przez 12 dni)


Masz ochotę dołączyć?

Kliknij udział i  zadzwoń 603 11 90 50


Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu lub po prostu masz ochotę coś zorganizować, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:
Aktywni Warszawa | Strefa Wydarzeń


Wycieczki rowerowe | Strefa Wydarzeń


Wydarzenia Warszawa | Strefa Wydarzeń (NOWA STRONA, POLECAMY)


Strefa WydarzeńTablica

Brak komentarzy
Musisz się zalogować aby dodać komentarz