Norway Young Team. Rowerowa wyprawa pośród Fiordów

Szczegóły

Data i godzina Lipiec 20 '20
Czas zakończenia wydarzenia Sierpień 2 '20
Miejsce zbiórki
Warszawa
Organizator superfemkaprojekt

Uczestnicy:

superfemkaprojekt

Opis

Norway Young Team. Rowerowa wyprawa pośród Fiordów

SUPERFEMKA TO WYPRAWY ROWEROWE, WYJAZDY I WARSZTATY DLA KOBIET, ZAPRASZAMY:

BAJECZNA Norwegia na rowerze! Zabieram Was, podróżniczki do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, miasteczka, wioski. Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach, które Was zachwycą! A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca w głąb morza. Ta wyprawa to istny reset od prozy życia, obcowanie z naturą i przyrodą tego cudnego kraju. Wyprawę poprowadzi moja córka Julka, młodsza część zespołu Superfemki.

Wstaniesz rano, ale nie o świcie, bo każdy lubi pospać, a przecież są wakacje! Wyjdziesz z namiotu, poczujesz zapach kawy i bez pośpiechu wypijesz ją w otoczeniu magicznych Fiordów, których widok będzie Cię upajał na okrągło ???? nawet w nocy, gdy wyślizgniesz się z namiotu, by zrobić sobie krótki spacer zobaczysz, że słońce będzie schowane tylko trochę za linią horyzontu, by za 2-3 godziny znowu rozświetlić góry i doliny.

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli, Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 480 km spokojnym tempem (ok. 17/20/h) dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek. Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy. Będziemy delektować się widokami, scenerią, rozkoszować dzikością i wolnością.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, w otoczeniu różnorodnego krajobrazu. Noce spędzamy w namiotach rozbitych na dziko, za pan brat z przyrodą na plażach, pośród fiordów, na plażach.  Będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju. Zobaczycie też, jak szukać najlepszych miejscówek na sen, aby rano obudził nas widok z marzeń, zapierający dech. Ten wyjazd to istna robinsonada, spontaniczna i zaskakująca. Będziemy rozpalać ogniska i upajać pięknymi widokami! Będziemy wpadać raz na jakiś czas na kemping gdzie skorzystamy z prysznica, tak więc brudne jeździć nie będziemy ????  Jednak trzeba się przygotować na braki luksusów i wygody – jednym słowem poza strefą komfortu, ale o to nam przecież chodzi! To ucieczka z wszelkich miejskich dobrodziejstw i wygód, to obcowanie z przyrodą i bycie w drodze. Jeśli pogoda nam dopisze w dzień przylotu i będzie przestrzeń czasowa, to wypłyniemy na ryby ???? Mamy zaprzyjaźnioną rodzinę poznaną w tym roku, która taką atrakcję może nam sprawić, a jest to zdecydowanie niezapomniana przygoda!

Na ten wyjazd zapraszam młode dziewczyny, studentki, (prowadząca ma 25 lat ???? osoby niezachowacze, a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Dziewczyny które lubią naturę i kochają swój rower! Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże…… które z rowerowego siodełka będziecie konsumować. Koniecznie przeczytaj o stylu podróży i zastanów się czy to wyprawa dla Ciebie. 


Termin  20 lipiec - 2 sierpień 2020


Koszt wyprawy 1750 zł + bilet lotniczy


Ilość uczestniczek 5


Organizacyjnie i logistycznie

Miastem wylotowym oraz przylotowy jest Gdańsk i to jest miejsce zbiórki. Spotykamy się na lotnisku. Bilety kupujecie samodzielnie, mogę pomóc jeśli będzie potrzeba. Jest to bardzo prosta operacja.

Cena zawiera
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy, pełne wsparcie podczas podróży
 • Wiedzę i doświadczenie prowadzącej Julki
 • Wyposażenie wyprawowe, super namioty FJORD NANSEN Sierra, 2 jetboile do dyspozycji, gaz do kuchenek
 • Kawę, herbatę podczas całej wyprawy
 • 2 x Grill na plaży z łososiem i warzywami
 • 4-5  noclegów na kempingach
 • Niespodzianki i atrakcje 
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera
 • Dojazdu do Gdańska (istnieje bardzo wygodne dotarcie pociągiem, pod samo lotnisko)
 • Biletów lotniczych (ok. 650 – 800 zł)
 • Kilku przepraw promowych, przejazdu autobusami, z których będziemy korzystać podczas wyprawy, w tym autobusu powrotnego (suma ok. 1100 NOK) – ok.500 zł
 • Wyżywienia obiadowego zakupionego w PL (ok. 200 zł) Polecamy smaczne dania LYO (Superfemka ma tutaj zniżkę 25%) + owsianki śniadaniowe, kabanosy, pasztety, sałatki rybne, chleb pumpernikiel (ok. 70 zł) Pełna lista rekomendacji zostanie przesłana uczestniczkom.
 • Wyżywienia na miejscu (zwykle dokupujemy ryby w puszkach, chleb, warzywa, owoc, jogurty, sery itp..) na te zakupy trzeba przeznaczyć ok. 500 NOK (220 zł)
 • Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu w razie załamania pogody i chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) – przez ostatnie dwa lata nie zdarzyła się taka sytuacja (lampa przez 12 dni)


Masz ochotę dołączyć?

Kliknij udział i  zadzwoń 603 11 90 50


Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:
Aktywni Warszawa | Strefa Wydarzeń


Wycieczki rowerowe | Strefa Wydarzeń


Wydarzenia Warszawa | Strefa Wydarzeń (NOWA STRONA, POLECAMY)


Strefa WydarzeńTablica

Brak komentarzy
Musisz się zalogować aby dodać komentarz