Przez norweskie fiordy na rowerze, przygodowa robinsonada!

Szczegóły

Data i godzina Lipiec 6
Czas zakończenia wydarzenia Lipiec 18
Miejsce zbiórki
Warszawa
Organizator superfemkaprojekt

Uczestnicy:

superfemkaprojekt

Opis

Przez norweskie fiordy na rowerze, przygodowa robinsonada!

SUPERFEMKA TO WYPRAWY ROWEROWE, WYJAZDY I WARSZTATY DLA KOBIET, ZAPRASZAMY:

BAJECZNA Norwegia na rowerze! Zabieram Was, podróżniczki do krainy naturalności i pięknej przyrody. Wspaniała, pełna emocji i przygód wyprawa do Norwegii. Majestatyczne Fiordy, piaszczyste plaże, miasteczka, wioski. Trasa dobrze i mądrze wybrana, z przystankami w miejscach, które Was zachwycą! A na koniec wisienka na torcie – Droga Atlantycka, najpiękniejsza trasa prowadząca wgłąb morza. Ta wyprawa to istny reset od prozy życia, obcowanie z naturą i przyrodą tego cudnego kraju. Wyprawę poprowadziIlona, specjalistka i znawczyni norweskiej ziemi ????

Norwegia to raj dla dwóch kółek. Dedykowane drogi i ścieżki z asfaltową nawierzchnią, znikomy ruch i kultura kierowców która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nasza trasa przebiega w najbardziej malowniczych rejonach zachodniej Norwegii, jest średnio wymagająca, choć są odcinki które pokonywać będziemy bardzo powoli ???? Dzienny dystans to ok. 40/50 km. W sumie przemierzymy ok. 500 km spokojnym tempem (ok. 17/20/h) dostosowanym do panujących warunków oraz uczestniczek. Wszelkie podjazdy, górki pokonujemy według własnych możliwości, lekka przerzutka i cierpliwie, powoli kręcimy – przecież są wakacje i nigdzie się nie spieszymy. Będziemy delektować się widokami, scenerią, rozkoszować dzikością i wolnością.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy

Przemierzamy kraj zahaczając o najpiękniejsze miejsca, w otozeniu różnorodnego krajobrazu. Noce spędzamy w namiotach rozbitych na dziko, za pan brat z przyrodą gdzieś wśród fiordów, na plażach i najbardziej ekskluzywnych gwiazd nad głową. Będziecie w pełni korzystać z piękna tego kraju. Zobaczycie też, jak szukać najlepszych miejscówek na sen, aby rano obudził nas widok z marzeń, zapierający dech. Ten wyjazd to istna robinsonada, spontaniczna i zaskakująca. Będziemy rozpalać ogniska i upajać pięknymi widokami! Będziemy wpadać raz na jakiś czas na kempingi gdzie skorzystamy z prysznica, tak więc brudne jeździć nie będziemy ???? Jednak trzeba się przygotować na braki luksusów i wygody – jednym słowem poza strefą komfortu, ale o to nam przecież chodzi! To ucieczka z wszelkich miejskich dobrodziejstw i wygód, to obcowanie z przyrodą i bycie w drodze.

Na ten wyjazd zapraszam kobiety otwarte, niezachowawcze, a przede wszystkim elastyczne i lubiące TAKI właśnie STYL poznawania świata. Podczas tej wyprawy, nie będzie muzeów, ruin zamków, kościołów i innych ‘cudów z kolorowych katalogów’ Cudne za to będą widoki, bezludne miejsca i fascynujące pejzaże…… które z rowerowego siodełka będziecie konsumować. Koniecznie przeczytaj o stylu mojej podróży i zastanów się czy to wyprawa dla Ciebie. 


Termin  6 - 18 lipiec 2020

Koszt wyprawy 2230 zł + bilet lotniczy (ok. 600-800 zł)

Ilość uczestniczek 7


Organizacyjnie i logistycznie

Miastem wylotowym oraz przylotowy jest Gdańsk i to jest miejsce zbiórki. Spotykamy się na lotnisku. Bilety kupujecie samodzielnie, mogę pomóc jeśli będzie potrzeba. Jest to bardzo prosta operacja.


Cena zawiera
 • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy, pełne wsparcie podczas podróży
 • Wiedzę i doświadczenie założycielki  Superfemki – Ilony.
 • Wyposażenie wyprawowe, super namioty FJORD NANSEN Sierra, 2 jetboile do dyspozycji, gaz do kuchenek.
 • Grill na plaży z łosiem, warzywami x2
 • 4-5  noclegi na kempingach w namiotach (prysznice)
 • Niespodzianki i atrakcje 
 • Ubezpieczenie Signal Iduna
 • Składkę na fundusz turystyczny

Cena nie zawiera
 • Dojazdu do Gdańska (istnieje bardzo wygodne dotarcie pociągiem, pod samo lotnisko)
 • Biletów lotniczych (ok. 650 – 800 zł)
 • Kilku przepraw promowych, przejazdu autobusami, z których będziemy korzystać podczas wyprawy, w tym autobusu powrotnego (suma ok. 1100 NOK) – ok.500 zł
 • Wyżywienia obiadowego zakupionego w PL (ok. 200 zł) Polecamy smaczne dania LYO (Superfemka ma tutaj zniżkę 25%) + owsianki śniadaniowe, kabanosy, pasztety, sałatki rybne, chleb pumpernikiel (ok. 70 zł) Pełna lista rekomendacji zostanie przesłana uczestniczkom.
 • Wyżywienia na miejscu (zwykle dokupujemy ryby w puszkach, chleb, warzywa, owoc, jogurty, sery itp..) na te zakupy trzeba przeznaczyć ok. 500 NOK (220 zł)
 • Potencjalnego dodatkowego noclegu np. w domku na kempingu w razie załamania pogody i chęci wysuszenia się, ogrzania (ok.100 zł) – przez ostatnie dwa lata nie zdarzyła się taka sytuacja (lampa przez 12 dni)


Masz ochotę dołączyć?

Kliknij udział i  zadzwoń 603 11 90 50


Jeśli jesteś organizatorem wycieczek rowerowych lub pieszych, wypraw górskich, spływów kajakowych lub innych form aktywnego spędzania czasu lub po prostu masz ochotę coś zorganizować, ogłaszaj się na portalu Aktywni Warszawa: DODAJ WYDARZENIE

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA AKTYWNYCH W WARSZAWIE

SPRAWDŹ WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE


Poleć w serwisach:

Obserwuj nas na FB:
Aktywni Warszawa | Strefa Wydarzeń


Wycieczki rowerowe | Strefa Wydarzeń


Wydarzenia Warszawa | Strefa Wydarzeń (NOWA STRONA, POLECAMY)


Strefa WydarzeńTablica

Brak komentarzy
Musisz się zalogować aby dodać komentarz