Wyprawa przez Puszczę Kampinoską

Szczegóły

Data i godzina Kwiecień 2 '17
Miejsce
Kampinos
Organizator Towarzystwo Turystyczne X

Opis

Wyprawa przez Puszczę KampinoskąZapraszamy na wiosenny spacer przez Puszczę Kampinoską. Wycieczkę poprowadzi założyciel grupy  Rob Robert.


Udział w wycieczkach Łazika/TTX jest całkowicie bezpłatny, jedyny koszt to dojazd na miejsce zbiórki i powrót po zakończeniu wyprawy.

  

SPACER BEZ ZAPISÓW, WYSTARCZY POJAWIĆ SIĘ NA MIEJSCU ZBIÓRKI*


Zarejestrowani użytkownicy Strefy Wydarzeń:

- kliknij 'wezmę udział'.

- dodaj 'Towarzystwo Turystyczne X' do znajomych, aby otrzymywać informacje o kolejnych wydarzeniach.


Wycieczka może zostać odwołana w przypadku złych warunków atmosferycznych lub małej liczby chętnych (minimum 7 zgłoszonych użytkowników Strefy Wydarzeń),  potwierdzenie wycieczki nastąpi w sobotę wieczorem do godz. 21:00 w opisie wydarzenia:

[WYPRAWA POTWIERDZONA, SPOTYKAMY SIĘ ZGODNIE Z PLANEM


METEO.PL ZAPOWIADA ŁADNY, SŁONECZNY DZIEŃ, TEMP. OK. 20 STOPNI]Spotykamy się w niedzielę o 9:30 na przystanku autobusowym przy Marszałkowskiej (przed dawnym Domem Towarowym Sawa), skąd o 9:50 autobusem firmy MOTOBUS odjedziemy do miejscowości Kampinos. Do autobusu można wsiadać też na innych przystankach, szczegółowy rozkład jazdy.

ZBIÓRKA GRUPY:  godz. 10:53 - pętla autobusowa w miejscowości KAMPINOS po przyjeździe busa z Warszawy.

Trasa wycieczki: Kampinos - szlak żółty - szlak niebieski - szlak czerwony - szlak żólty - szlak zielony - szlak żółty - Truskaw (trasa może ulec zmianie)
 
Dystans: ok. 30 km

Prędkość marszu: 5.0 do 6.0 km/h

Na trasie planowane są przerwy.
 
Wycieczkę zakończymy w Truskawiu, skąd autobusem ZTM 708 dojedziemy do stacji metra Młociny.

Ceny przejazdu:
- przejazd do Kampinosu: 9 zł
- powrót z Truskawia: 7 zł (II strefa), uczestnicy posiadający kartę miejską na I strefę kasują bilet 20-minutowy (nie dotyczy kursu przez Sieraków)
 

Warto zabrać z sobą prowiant na drogę, aparat fotograficzny, wygodne buty i dobry humor.


Zobacz zdjęcia z innych wydarzeń: zdjęcia


Podziel się informacją o spacerze, przyciski serwisów społecznościowych znajdują się pod opisem wydarzenia.


Każdy uczestnik biorący udział w wycieczce akceptuje regulamin.


Nasza strona: Łazik/TTX


Masz pomysł na inną trasę? Dodaj własne wydarzenie


*Jeśli uczestnicy/użytkownicy Strefy Wydarzeń zdecydują, że spacer odbędzie się (wymaganych 7 zgłoszeń), pozostali uczestnicy mogą dołączyć bez zapisów.  Każdy może też zarejestrować się na Strefie i mieć wpływ na wydarzenia :)


Poleć w serwisach:

Tablica

Robert
Marzec 28 '17
Fajnie, że chociaż nazwa została, bo sklepy już inne :)
Robert
Marzec 29 '17
Magda
Marzec 31 '17
Może warto podać dokładny adres tych DT, tj. Marszałkowska 104/122
Andrzej O.
Marzec 31 '17
Czy jest możliwości skrócenia trasy z dogodnym dojściem do przystanku autobusowego? Czy 30 km, czy to nie za dużo na spacer? A gdzie przyjemność?
Robert
Marzec 31 '17
Takie możliwości są, trzeba jednak samodzielnie dojść do Leszna ok. 5 km, lub do Zaborowa ok. 4 km. Kilka osób prosiło o taki dystans, więc idziemy. Niektórzy uczestnicy szykują się na dystanse 50 i 100 km, dla nich to taki trening przed dłuższą wyprawą.Takie możliwości są, trzeba jednak samodzielnie dojść do Leszna ok. 5 km, lub do Zaborowa ok. 4 km. Kilka osób prosiło o taki dystans, więc idziemy. Niektórzy uczestnicy szykują się na dystanse 50 i 1...Zobacz więcej
Robert
Marzec 31 '17
Przystanek MOTOBUS na Marszałkowskiej, linia Warszawa - Sochaczew przez Kampinos:
Robert
Marzec 31 '17
Dodałem link do szczegółowego rozkładu jazdy Motobusa w opisie wydarzenia dla uczestników wsiadających na innych przystankach.
Robert
Kwiecień 2 '17
Dziękuję wszystkim za udział, pogodę mieliśmy piękną. Nasza ekipa:
Robert
Kwiecień 2 '17
Zdzisław
Kwiecień 3 '17
Na wycieczkę na 30 kilometrową trasę stawiły się 24 osoby. Wyruszyliśmy z Kampinosu i poszliśmy do Truskawia przez urzekający Kampinoski Park Narodowy. Na trasie towarzyszyła nam wyśmienita pogoda. Temperatura powietrza ponad 20 stopni C, bezwietrznie, nie padał deszcz. Wiosna była widoczna wszędzie: na ziemi, w powietrzu, na drzewach. To cud, że ten wspaniały obszar natury mamy blisko naszego miasta. Zanim nasza paczka dotarła do końca trasy, po drodze były: wspomnienia z innych wypraw, plany na przyszłe wypady, wspominki o osobach nam znanych, które nie mogły uczestniczyć w tej dzisiejszej wycieczce itp. To też był czas wewnętrznego spokoju. Na końcu wężyka wycieczkowego wlokły się trzy osoby, które ciut opóźniały nasz marsz. Zapamiętaliśmy z tego trzyosobowego grona tylko jednego starszego pana z siwymi włosami.
Dzięki Robertowi utrwaliliśmy w pamięci następną „czarowną” trasę.
Na wycieczkę na 30 kilometrową trasę stawiły się 24 osoby. Wyruszyliśmy z Kampinosu i poszliśmy do Truskawia przez urzekający Kampinoski Park Narodowy. Na trasie towarzyszyła nam wyśmienita pogoda. Te...Zobacz więcej
Musisz się zalogować aby dodać komentarz